Aktualizacja danych VBB w Berlin Open Data

lang_pl ciekawostki naluzie organizacje

Dopiero co niedawno pisałem o otwardych danych w administracji, a krótko po publikacji nastąpiła aktualizacja danych w bazie danych Berlińskiego portalu. Artykuł dostępny tutaj.

Ostatnio Uaktualniono: 13 Grudnia 2023

O czym pisaliśmy?:
-Open DatabaseLicense
-Projekt OpenPlanB
-Berlin OpenData Portal

Już w trakcie opracowywania tematu, a następnie tłumaczenia niewiele przed publikacją nastąpiła podmiana danych na nowsze w przygotowanym zdjęciu.

Pisaliśmy w tamtym wpisie o OpenPlanB m.in.:

Projekt OpenPlanB opublikował obszerne tabele danych […]. Zawierają one sieć dalekobieżnego transportu kolejowego Deutsche Bahn […]. Zawiera również dodatek w postaci dalokobieżnych połączeń między Niemcami, a krajami sąsiednimi (np. połączenia EuroCity), […] transport publiczny Berlina i Branderburgii (VBB)

 Samo VBB, jak również pisaliśmy:

VBB chce swój rozkład jazdy wdrożyć w Berlińskim Open-Data-Portal“.

No i? No i z początkiem tego miesiąca mamy aktualizację danych VBB w Berlin Open Data. Dane na stronie są opublikowane w formacie GTFS. Związek umożliwa również dostęp po zarejestrowaniu do API danych i wdrożenia tego we własnych projektach. Czy cokolwiek pojawi się oparte na tym na CentOSa czy inne systemy zależy tylko od chęci samego VBB, jak i również programistów.

Źródło: VBB/BerlinOpenData/Stadtstaat Berlin/Własne

(Visited 11 times, 1 visits today)