Monachium nie oszczędza, Microsoft Deutschland z własnym raportem.

lang_pl wdrożenia

Według nieopublikowanego raportu Niemieckiego oddziału firmy Microsoft 60,7 milionów Euro straciło Monachium na migrację na otwarte oprogramowanie (LiMux, OpenOffice). “To wewnętrzne badanie, które ma stanowić solidny argument dla klientów” – powiedział w rozmowie z reporterem Heise.de Thomas Langkabel. Przypomnijmy, że w grudniu 2012 roku na wniosek grupy Wolnych Wyborców w Monachium, udostępniono raport, wg. którego Monachium zaoszczędziło 10 milionów Euro.

Nowe badanie pokazuje, znacznie wyższe koszty dla uruchomienia systemu LiMux w rządzie miasta niż te dotychczas znane” – pisze z kolei serwis Focus. Burmistrz Christian Ude powinni oczekiwać od swoich obliczeń, wg. których w 2003 roku wprowadzono dla pracowników system operacyjny Linux obliczyć je po raz kolejny. Obliczono w tym badaniu takie czynniki jak świadczenia dla użytkowników, wsparcie, koszty migracji, koszty projektowe i przeprojektowe. CSU i Freie Wähler in Bayern już w 2012 roku wyrazili wątpliwości co do strategii “taniego Linuksa“.

Karl-Heinz Schneider z Rathaus Monachium odrzucił zarzuty stawiane wobec miasta Monachium o marnowaniu peniędzy podczas migracji do Linuksa. Dotychczas Microsoft odmówił także opublikowania swojego badania – pisze z kolei serwis golem.

Próbując podsumować temat, możemy pewnie liczyć na wiele jeszcze, jak nie mnóstwo internetowych debat na temat zasadności migracji do systemu Linux. Może nawet na bardziej tradycyjne debaty. Pewnie nawet na pewno temat migracji Monachium jeszcze nie raz wróci do mediów. Od nas zachęcamy do przeczytania przede wszystkim materiałów źródłowych dostępnych na ten temat.

Więcej informacji na stronach internetowych(Język Niemiecki):

(Źródła: Heise, Focus, golem, ARD)

(Visited 5 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Monachium nie oszczędza, Microsoft Deutschland z własnym raportem.

Comments are closed.