Przedpremierowa wersja RHEL 5.6 z pełną obsługą ext4

el5 redhat rhel wydania

Red Hat wydał testową wersję Red Hat Enterprise Linux 5.6 beta. W tej edycji OS-u programiści postanowili, że system plików ext4 przestaje być oznaczony jako Technology Preview i jest już w pełni obsługiwany.

W przedpremierowej wersji RHEL 5.6 beta znajdziemy serwer nazw Bind w wersji 9.7, która charakteryzuje się między innymi lepszą obsługą DNSSEC; nowością jest także PHP 5.3. Nowe wersje zawarte są w pakietach, których nazwy zaczynają się od bind97 i php53. Co ważne, starsze wydania tych programów są w dalszym ciągu częścią składową RHEL, w związku z czym użytkownicy mogą, ale nie muszą przechodzić na uaktualnione edycje Bind i PHP.

W przedpremierowej wersji RHEL znajdziemy także narzędzia Ebtables, Dropwatch, Sssd oraz kilka pakietów do obsługi TPM. Jak zwykle zintegrowano z testowym wydaniem także wiele nowych i usprawnionych sterowników, aby RHEL lepiej działał z najnowszym sprzętem. Dystrybutor Linuksa szczególnie wiele uwagi poświęcił sterownikom kartom sieciowym i kontrolerom pamięci masowych. Firma ulepszyła także obsługę niektórych najnowszych (oraz mających wkrótce debiutować) procesorów i chipsetów płyt głównych produkcji AMD i Intela.

Klienci Red Hata z abonamentem na RHEL mogą pobrać próbną wersję RHEL 5.6 za pośrednictwem Red Hat Network (RHN). Szczegółowy opis nowości w wersji beta można znaleźć w Release Notes.

(heise)

(Visited 1 times, 1 visits today)