Red Hat przerasta oczekiwania specjalistów z Wall Street

redhat giełda wdrożenia

Po raz kolejny Red Hat przerósł oczekiwania i przeciwstawił się idącej w dół gospodarce, osiągając wyższe od oczekiwanych na Wall Street wyniki finansowe w trzecim kwartale bieżącego roku. Jako jeden z głównych czynników tego sukcesu kierownictwo firmy wymienia bardzo duży udział Red Hata na rynku migracji z systemów Windows i UNIX.

Ostatnio Uaktualniony: 13 Grudnia 2023

Wbrew szacunkom specjalistów oraz swoim własnym, Red Hat osiągnął w tym okresie rozliczeniowym (zakończonym 30 listopada) dochód o wysokości 194 milionów dolarów, co daje 18% wzrost w tym roku. Według wcześniejszych szacunków na ten kwartał, Red Hat miał osiągnąć dochód o wartości 188 milionów.

Zysk netto wyniósł 16,4 miliona dolarów, czyli 0.08 USD za akcję, co jest spadkiem w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (24,3 mln USD). Czego powodem są między innymi rozstrzygnięcia spraw sądowych mające miejsce w zakończonym kwartale. Obecnie przewiduje się kolejne wzrosty w przyszłych okresach rozliczeniowych.

Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

(Linux.pl)

Full disclosure: Jako założyciel bloga mam niewielki udział w spółce dominującej, która jest obecnie właścicielem firmy Red Hat, o której mowa w tym artykule.

(Visited 8 times, 1 visits today)