Wirtualna współpraca Red Hata i Microsoftu

redhat wirtualizacja

Red Hat i Microsoft przyznały wzajemnie certyfikaty własnym produktom do wirtualizacji. Obaj konkurenci zapowiedzieli współpracę jeszcze w lutym tego roku. Podejmując ten krok, dystrybutor Linuksa i gigant z Redmond według własnych deklaracji spełniają życzenia kierowane pod ich adresem przez rynek, który domaga się więcej interoperacyjności w środowiskach heterogenicznych. Firmy współpracują ze sobą także w zakresie pomocy technicznej dla różnych kombinacji systemów operacyjnych.

Certyfikacje obejmują systemy gości z Windows Server 2003, 2008 i Windows Server 2008 R2 na Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 5.4 z KVM – jest to metoda wirtualizacji preferowana przez Red Hata – oraz systemy gości RHEL-5.2, 5.3 i 5.4 działające pod Windows Server 2008 Hyper-V, Microsoft Hyper-V Server 2008, Windows Server 2008 R2 Hyper-V i Microsoft Hyper-V Server 2008 R2. Certyfikacja obejmuje także programy, które każdy z producentów wcześniej certyfikował dla swojej platformy.

Wpis w blogu witryny Microsoftu poświęconej Open Source Port 25 ujawnia jednak, że certyfikacja w obecnej postaci obowiązuje jedynie dla Red Hata pod Hyper-V w trybie emulacji. Produkt nie używa więc jeszcze sterownika Microsoftu dla Linuksa, który umożliwia systemowi gościowi Linuksa obejście emulacji sprzętu i wchodzenie samodzielnie w interakcje z hiperwizorem.

Źródło: heise

(Visited 1 times, 1 visits today)